“Dzieci Diuny”, czyli trzeci tom kultowego cyklu!

“Dzieci Diuny” to trzeci tom bestsellerowego cyklu “Kroniki Diuny” autorstwa Franka Herberta. Minęło dziewięć lat odkąd Paul Atryda znany obecnie w całym wszechświecie jako Muad’Dib, udał się na pustynie, aby spotkać się z Szej-huludem. W tym czasie nad imperium panuje jego siostra Alia. Jednak stabilność imperium może szybko zostać zniszczona przez ród Corrinów, który pragnie odzyskać dawną władzę. Prawowici następcy Muad’Diba, czyli bliźnięta Leto i Ganima, stają się zagrożeniem dla Ali oraz dawnego królewskiego rodu, gdyż to one mają największe prawo, aby zasiąść na Tronie Złotego Lwa.

Cykl “Kroniki Diuny”, autorstwa Franka Herberta, składa się z sześciu następujących tomów:

– “Diuna” (1965),

– “Mesjasz Diuny” (1969),

– “Dzieci Diuny” (1976),

– “Bóg Imperator Diuny” (1981),

– “Heretycy Diuny” (1983),

– oraz Diuna: Kapitularz” (1985).

Frank Herbert – biografia pisarza, który zdobył światową sławę, dzięki napisaniu ponadczasowego cyklu science fiction – “Kroniki Diuny”

W 1920 roku w Stanach Zjednoczonych, urodził się jeden z najwybitniejszych autorów powieści science fiction. Frank Herbert, zanim stworzył bestsellerowy cykl “Kroniki Diuny”, walczył w drugiej wojnie światowej, a po jej zakończeniu, pracował między innymi jako: reporter, fotograf, degustator win oraz jako komentator radiowy. W 1965 roku Herbert wydał pierwszą powieść z serii “Kroniki Diuny”, która nosiła tytuł “Diuna”. Książka ta, która opowiada o dziejach ludzkości w odległej przyszłości, została niemal od razu pokochana przez czytelników. W skład serii “Kroniki Diuny” wchodzą następujące tomy:

– “Diuna” (1965),

– “Mesjasz Diuny” (1969),

– “Dzieci Diuny” (1976),

– “Bóg Imperator Diuny” (1981),

– “Heretycy Diuny” (1983),

– oraz Diuna: Kapitularz” (1985).

Frank Herbert zmarł w 1986 roku w Madison. Jego syn Brian Herbert zaczął pisać na podstawie notatek swojego ojca, kolejne książki, które rozszerzają cały cykl “Kroniki Diuny”.